Człowiek to połączenie ciała i ducha. Liczy się zatem również nastawienie

Najnowsze badania wykazały, że wbrew temu, co sądziliśmy do niedawna, efekt placebo jest również efektem fizjologicznym. Oznacza to, że chory nie tylko ma wrażenie, że czuje się lepiej. Placebo naprawdę pomaga wyzdrowieć. Jego wpływ na ludzki organizm można zmierzyć klinicznie [...] Badanie przeprowadzone w 2001 roku przez G.S. Kienle’a i H. Kiene’a, zatytułowane „Ponowna analiza krytyczna koncepcji, istnienia oraz natężenia efektu placebo”, wykazało, że efekt placebo dla leków przepisywanych w ramach medycyny konwencjonalnej wynosi od 70 do 100%. źródło: pocztazdrowia


Zdaniem fizyka, dr. Bena Johnsona, człowiek jest wielkim generatorem różnych częstotliwości. Nasze myśli to pola wibrującej energii. Myśli nie możemy zobaczyć, ale możemy odczuć ich wpływ na swoje samopoczucie. Z inną częstotliwością wibrują myśli pozytywne, a z inną negatywne. Myśli pozytywne związane z miłością, radością czy wdzięcznością są wysoko naładowane energią życiową, zaś negatywne wibrują niskimi częstotliwościami. Fizycy kwantowi uważają, że ludzka świadomość może mieć wpływ na materię

Przełomową pracę na ten temat opublikował Bruce Lipton profesor na Uniwersytecie w Wisconsin. Dzięki ostatnim postępom Bruce’a Liptona w biologii komórkowej nauka obwieszcza ważny ewolucyjny punkt zwrotny. Przez prawie pięćdziesiąt lat utrzymywaliśmy się w iluzji, że nasze zdrowie i przeznaczenie były zaprogramowane w naszych genach – koncepcja ta odnosi się do determinizmu genetycznego. Podczas gdy biolodzy komórkowi udowadniają, że nasze geny są kontrolowane i kształtowane przez sygnały pochodzące z naszych myśli i emocji, a konkretnie ze sposobu w jaki postrzegamy nasze otoczenie.

Naukowcy bezsprzecznie udowodnili, że błony komórkowe naszego ciała odbierają bezpośrednie sygnały ze środowiska, następnie informacje te koordynowane są przez mózg. W mózgu odebrane sygnały zostają przefiltrowane przez proces naszego postrzegania, na który składają się nasze doświadczenia i przekonania, które są konsekwencją naszych nowych wyborów. Jakie znaczenie ta wiedza ma dla naszego losu?

Otóż kształtujemy swoje życie przez sposób, w jaki odczytujemy otoczenie i to tylko nasza decyzja, jakie założymy filtry. W zależności od tego, jakie założymy filtry, przejdziemy przez życie godnie, zdrowo i radośnie lub pogrążymy się w otchłani wiecznego strachu, złości i niezaspokojenia, licząc, że kolejny samochód, kolejny partner, kolejna praca będzie lepsza- nie będzie, jeśli nie zmienimy – naszych przekonań. (źródło: zwierciadło.pl)

Naszym zdaniem efekt placebo działa 50%/50% w połączeniu z właściwym stylem życia. Jeśli będziemy się truć, lekceważyć odżywianie to nawet najlepsza wiara nam nie pomoże. A tak swoją drogą zauważcie, że wszystkie religie świata od tysięcy lat mówią - módlcie się gorąco, proście a będzie wam dane....Brak komentarzy:

Prześlij komentarz